Dusíkatá hnojiva

Látky, které dodávají rostlinám dusík jako živinu nepostradatelnou pro tvorbu bílkovin. Dělí se na dusíkatá hnojiva přirozená (statková), k nimž patří například chlévská mrva a močůvka, a dusíkatá hnojiva průmyslová, k nimž patří dusičnan amonný (ledek amonný), stabilizovaný vápencem, síran amonný, dusičnan vápenatý (ledek vápenatý), močovina a dnes již málo používané dusíkaté vápno. Používá se i bezvodý kapalný amoniak. Dusíkatá hnojiva se běžně uplatňují též v nejrůznějších směrných a kombinovaných hnojivech.
Stránka
12

Močovina granulovaná druh H

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Dusíkatá
Informace o produktu:

Močovina je koncentrované dusíkaté hnojivo určené k základnímu hnojení před setím nebo výsadbou a k přihnojování během vegetace. Pro základní hnojení se močovina aplikuje na povrch půdy a následně se do ní zapraví kultivací. Všude tam, kde není k dispozici DAM, je možné použít roztok močoviny k foliární výživě rostlin.
Postřiky ve večerních hodinách jsou nejvhodnější, aplikace při vyšších teplotách během dne se nedoporučují - hrozí popálení rostlin.

Síran amonný

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Dusíkatá
Informace o produktu:

Síran amonný obsahuje min.20,6% dlouhodob psobícího dusíku v amonné form,spolu s 23% síry ve vodorozpustné formě. Používá se ke všem plodinám při jarní přípravě půdy. Do půdy se zapravuje ihned po rozhození. Je velmi výhodný při pěstování brambor a plodin vyžadujících vysoký obsah síry.
Hnojivo nesmí být aplikováno v blízkosti stanovišť včelstev v době letu včel, pokud by je vzhledem ke směru větru mohlo ohrozit. Hnojivo má kyselou reakci.

Síran amonný granulovaný

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Dusíkatá
Informace o produktu:

Síran amonný granulovaný se používá ke všem plodinám při jarní přípravě půdy. Při hnojení ovocných dřevin je vhodná jeho kombinace s fosforečnými a draselnými hnojivy. Je vhodný pro pěstování brambor a plodin vyžadujících vysoký obsah síry, jako je cibulová zelenina, košťálová zelenina a křen. Hnojivo má kyselou reakci.

YaraBela EXTRAN 27

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona docbezpečnostní list
Typ: Dusíkatá
Informace o produktu:

YaraBela EXTRAN 27 je prémiové granulované dusíkaté hnojivo s dolomitickým vápencem s vyváženým poměrem nitrátového (N-NO3) a amonného dusíku (N-NH4) s obsahem hořčíku (MgO) a vápníku (CaO) vhodné pro přihnojování ozimů a jařin.

Stránka
12
login Přihlásit
download Download
Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče.
Google Chrome
FireFox
Internet Explorer
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace